Alytaus Jurgio Kunčino
viešoji biblioteka

Alytaus Jurgio Kunčino
viešoji biblioteka

Alytaus Jurgio Kunčino
viešoji biblioteka

Alytaus Jurgio Kunčino
viešoji biblioteka

Alytaus Jurgio Kunčino
viešoji biblioteka

Zenono Bulgakovo fotografijos – neįkainojamas turtas, kuris privalo būti įprasmintas

Zenono Bulgakovo fotografijos – neįkainojamas turtas, kuris privalo būti įprasmintas

Žmogus, kuriam tą vakarą skambėjo šilti alytiškių žodžiai, o jų visų ir dar daugiau fotomenininkas Zenonas Bulgakovas tikrai yra vertas. Be Zenono gausaus kūrybinio palikimo mūsų miesto kultūrinis laukas būtų žymiai skurdesnis – juk jis fotografavo ir kūrė daugiau kaip pusę amžiaus. Tikras savo laikmečio akimirkų fiksuotojas, fotometraštininkas, mokėjęs puikiai reflektuoti per žmogiškąją prizmę.

Prieš prasidedant atsiminimų vakarui, žmonės stabtelėjo pasigrožėti unikaliais Zenono darbais. Džiaugiamės, kad bendromis pastangomis pavyko parengti išsamią parodą, pristatančią jį kaip įvairiapusį menininką – ir fotografą, ir tapytoją. Parodoje puikiai atsiskleista kūrėjo darbų retrospektyva, kūrybinių ieškojimų įvairiaplaniškumas.

„Mes labai norėjome šiandien ir visą mėnesį, kad biblioteka būtų jo namais, kuriais ir buvo. Todėl mūsų kuklias erdves užpildėme jo jausmu, jo dvasia, jo darbais“, – į jautrų pasibuvimą susirinkusius Zenono kolegas, draugus, artimus bičiulius pasveikino Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos direktorė Vida Grišmanauskienė.

„Būdama paveldosaugininke jau seniai supratau, kad laikas negailestingas – dingsta pastatai, dingsta ištisi kaimai, dingsta žmonės ir jeigu to nėra fotografijose, tai dingsta ir visai. Ką tai reiškia? Fotografijos taip pat yra labai svarbus ir saugotinas mūsų paveldas, todėl turime pasirūpinti tinkamu jo išsaugojimu ir įprasminimu. Zenono darbai Alytui yra didelis turtas ir reikėtų pagalvoti, kaip dar labiau aktualizuoti ir „įkontekstinti“ jo, o galbūt ir kitų alytiškių fotografų, darbus“, – Z. Bulgakovo kūrybos svarbą akcentavo menotyrininkė, dailėtyrininkė dr. Margarita Janušonienė.

Anksčiau išsakytai minčiai antrino ir Lietuvos fotografas, kuratorius, fotografijos festivalio Kaunas Photo iniciatorius ir vadovas Mindaugas Kavaliauskas: „Dabar iškils natūralus klausimas – kas bus su Zenono Bulgakovo kūrybiniu palikimu. Jei jis liks Alytuje, miestas turės galimybę ilgus metus rengti parodas, leisti leidinius, atspindėti ir reflektuoti aktualijas, rengti bendradarbiavimo projektus. Tai galimybė stiprinti Alytaus meninį profilį Lietuvos ir net tarptautiniu mastu“.

Visą birželio mėnesį visose bibliotekos erdvėse bus eksponuojami Zenono Bulgakovo fotografijos ir tapybos darbai, kruopščiai atrinkti bibliotekos darbuotojų, fotografės Zitos Stankevičienės ir žmonos Giedrės Bulgakovienės iš itin turtingo jo kūrybinio bagažo. Nepraleiskite progos apsilankyti!

Alytaus Jurgio Kunčino
viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Seirijų g. 2, 62116 Alytus
Juridinių asmenų registras
Kodas: 188205340

Apie Mus

Informacija

Mūsų kontaktai

Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais. Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.