Audiovizualinė paroda "Baltųjų sūrių naktis"

 Kviečiame Audiovizualinę parodą BALTŲJŲ SŪRIŲ NAKTIS „aplankyti“ virtualioje erdvėje!

 

 

Baltųjų sūrių naktis : parodos darbų katalogas / sudarė Agnė Grigaliūnė. – Alytus : Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka, 2023.– 19 p.

ISBN 978-609-95694-4-4

 

KATALOGĄ RASITE PASPAUDĘ ŠIĄ NUORODĄ


 

 

Senojo ir šiandienio Alytaus paralelės lauko instaliacijoje „Baltųjų sūrių naktis“! 

Alytaus miesto erdvėse laikinai „apsigyveno“ ypatinga lauko ekspozicija. Instaliacija, išsidėsčiusi trijose apysakų rinkinyje ,,Baltųjų sūrių naktis" aprašytose miesto vietose – Rotušės aikštėje, prie Jotvingių turgaus bei miesto stadiono prieigose – leis į Alytų pažvelgti apjungiant praeities ir dabarties sąsajas bei kvies praeivius įsiamžinti šiandienos aplinkoje.

🌙 𝐊𝐎𝐍𝐊𝐔𝐑𝐒𝐀𝐒! 🌙
Ir Jūs galite tapti lauko instaliacijos dalimi, fotografuokitės ir dalyvaukite konkurse bei laimėkite malonias dovanėles!

❗️ Dėmesio! Nuotraukas, kuriose įsiamžinote šalia lauko instaliacijų(-os), į savo Facebook arba (ir) Instagram paskyras BŪTINAI kelkite su grotažyme #baltiejisūriai.

***

Audiovizualinė paroda BALTŲJŲ SŪRIŲ NAKTIS: tarp iliustracijos ir dokumentalumo

 

„Paplūs lengvas ir minkštas anų vaikystės rudenų kvapas, išvysit jau primirštus žmones – nerangius ir truputį juokingus, o pro sumerktus vokus pamatysit ir oriai sklendžiantį purpurinį Aitvarą – viena jo veido pusė žvelgs pirmyn, o kita – atgalios. Vaikystės Aitvaras, menat?!“

 (ištrauka iš J. Kunčino apysakų rinkinio „Baltųjų sūrių naktis“)

Jurgis Kunčinas – rašytojas, kurį išgarsino ne tik subtilus humoro jausmas, talentas meistriškai „dėlioti“ žodžius įtaigiuose tekstuose ar jausmingasis romanas „Tūla“, bet ir begalinė meilė savo gimtajam kraštui. Šįkart Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka nusprendė atsigręžti būtent į rašytojo vaikystės ir jaunystės miestą – Alytų, su švelnia, autoriui būdinga ironija, aprašytą apysakų rinkinyje „Baltųjų sūrių naktis“ ir pristatyti to paties pavadinimo audiovizualinę parodą.

Audiovizualinė paroda „Baltųjų sūrių naktis“ tai būdas pažvelgti į Jurgio Kunčino kūrybą kiek kitaip, sujungiant tekstą, garsą ir vaizdą. Parodą sudaro dvi visiškai skirtingos, bet viena kitą papildančios, vidaus ir lauko ekspozicijos. Įgarsinti rašytojo kūrybos tekstai, senojo Alytaus vaizdai vieniems leis susipažinti su „Baltųjų sūrių nakties“ kūriniais, kitiems – nerti giliau į  fenomenalaus prozininko kūrybą.

Viliamės, kad ši paroda, pažadins smalsumą ir paskatins perskaityti visą apysakų rinkinį juk nėra kito būdo sužinoti, ką Alytuje veikė Bagdado vagis, kas nutiko Melopomenės žvaigždei tekant, o ką jau kalbėti apie Didžiojo tvano metu patirtus nuotykius!

Senojo ir šiandieninio Alytaus paralelės

Nuo rugpjūčio 28 d. Alytaus miesto erdvėse laikinai „apsigyvens“ lauko ekspozicija. Instaliacija, išsidėsčiusi trijose apysakų rinkinyje ,,Baltųjų sūrių naktis" aprašytose miesto vietose – Alytaus Rotušės aikštėje, prie Jotvingių turgaus bei miesto stadiono prieigose – leis į Alytų pažvelgti  apjungiant praeities ir dabarties sąsajas bei kvies įsiamžinti šiandienos aplinkoje.

Dėmesio! Tapkite lauko instaliacijos dalimi, fotografuokitės ir dalyvaukite konkurse bei laimėkite malonias dovanėles. Konkurso taisykles rasite Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Facebook ir Instagram paskyrose bei interneto svetainėje www.alytus.mvb.lt.

Nuotraukas kelkite su grotažyme  #baltiejisūriai.

 

Tai, kas tarp iliustracijos ir dokumentalumo

Rugsėjo 14 d. 17 val. Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje (Seirijų g. 2) pakviesime į audiovizualinės parodos „Baltųjų sūrių naktis“ vidaus ekspozicijos atidarymą.

Tai vizualinės interpretacijos arba foto-teksto montažai, skatinantys atkreipti dėmesį į tam tikrus kūrinio fragmentus. Montažuose „nugulė“ fotografijos iš Alytaus miesto foto metraštininko Vytauto Stanionio (1917-1966) archyvų, atspindinčios rinkinyje „Baltųjų sūrių naktis“ aprašytą laikmetį. Parodos vizualines interpretacijas papildo įgarsintos apysakų ištraukos. Tad, užsukę į parodą, turėkite išmanųjį įrenginį, kuriuo galėsite pasiekti garso įrašus ir ausinukus.

Ši paroda bus eksponuojama ir internete, taip suteikiant galimybę lankytojams bet kuriuo patogiu metu pamatyti ekspoziciją virtualioje erdvėje!

 

Aitvaras viršum Alytaus...

Rugsėjo 16 d. 12 val. norinčius jaukiai pa(si)būti prie Mažosios Dailidės ežerėlio, kviečiame dalyvauti meninėje interaktyvioje akcijoje „Aitvaras viršum Alytaus“. Aitvarų dirbtuves kuruos menininkas Marius Abramavičius-Neboisia. Čia, medžių, vėjo ir vandens apsuptyje, skambės Jurgio Kunčino kūryba.

Dėmesio! Kviečiame poetus ir literatus nepraleisti progos aitvaro skrydį praturtinti savo kūrybos tekstais (registracija ir informacija el. p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. ) !

 

Audiovizualinė paroda „Baltųjų sūrių naktis“, finansuojama Lietuvos kultūros tarybos ir Alytaus miesto savivaldybės, manome, bus įdomus naujas intriguojantis kultūrinis patyrimas, skirtingo skonio gurmanams. 

 

Visas naujienas ir renginių datas kviečiame sekti bibliotekos Facebook ir Instagram paskyrose!

 

 

Alytaus Jurgio Kunčino
viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Seirijų g. 2, 62116 Alytus
Juridinių asmenų registras
Kodas: 188205340

Apie Mus

Informacija

Mūsų kontaktai

Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais. Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.